For parents

Witamy na pokojach (12)

[Pobierz] Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku

Parę słów do przerażonych rodziców 🙂

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

rozumiemy Państwa bardzo dobrze 🙂 sami będąc rodzicami martwiliśmy się o nasze dzieci i przeżywaliśmy już kilka miesięcy naprzód tę ich inicjację obozową, bardziej pewnie niż one same 🙂 Dlatego chcemy was uspokoić. Oto nasze argumenty :

1. Obóz jest kameralną imprezą – dzieciaki przebywają w grupie max. 15 osobowej, cały czas spędzamy wspólnie, razem przeżywamy i te radosne momenty życia obozowego i te trudniejsze;

2. Dzieci mieszkają w przytulnym miejscu, do którego dowozicie je Państwo sami, które razem z Wami oswajają i które dzięki temu wzbudza zaufanie. Ośrodek jeszcze pachnie nowością i, co najważniejsze, jest naszą własnością więc wszystkie sprawy dotyczące przebywania w nim i użytkowania regulujemy sami mając na względzie komfort i bezpieczeństwo Państwa dzieci;

3. Maluchy wymagają specjalnego traktowania, który mogą zapewnić tylko doświadczeni wychowawcy. Nieskromnie mówiąc, właśnie tacy jesteśmy. Nasi wychowawcy będą zwracali szczególną uwagę, by niedoświadczone w samodzielnych wyjazdach dzieci czuły się z nami dobrze. Łatwo jest zrazić malucha do wyjazdów na kolonie i jeszcze ciężej przekonać do ponownego wyjazdu po nieudanej kolonii. Wiemy o tym i zależy nam na tym, by pierwsze kolonie dla najmłodszych nie były również tymi ostatnimi. Chcemy, żeby najmłodsi pojechali z nami nie raz i zostali naszymi Stałymi Klientami.

4. Program dostosowujemy do dzieci. Kolonie dla najmłodszych charakteryzują się specjalnie dobranymi atrakcjami uwzględniającymi wiek, zainteresowania oraz potrzeby najmłodszych. To najlepszy gwarant satysfakcji. Na kolonii dziecko nie może się nudzić ale też ma z nami odpocząć – dokładamy wszelkich starań, aby odnaleźć równowagę w tym względzie.

5. Gwarantujemy wąski przedział wiekowy – co to za kolonia dla najmłodszych, w których obok siebie biegają maluchy z prawie dorosłymi nastolatkami ? Nawet podział na grupy wiekowe nie zawsze pomaga. Nasze obozy w kategorii kolonie dla najmłodszych przeznaczone są tylko dla najmłodszych w wieku 6-11 lat.
Kolonie dla najmłodszych to najbardziej wymagająca kategoria obozów bo i nasi najmłodsi uczestnicy są najbardziej wymagający i wymagają najlepszego traktowania. Każdy może napisać, że to kolonie dla najmłodszych ale zdecydowanie nie wszystkie kolonie dla dzieci na takie miano zasługują. Decydując się na nasze obozy dla dzieci macie Państwo pewność, że Wasze dzieciaki są w dobrych rękach.

Jeżeli jednak nadal jesteście pełni obaw czy Wasza pociecha da radę, zapraszamy na rekonesans – wizyta u nas na pewno rozwieje Państwa obawy a przy okazji zapraszamy na wycieczkę w piękne Świętokrzyskie 🙂 nasze gospodarstwo stanowi świetną bazę wypadową do zwiedzania atrakcyjnej Ziemi Świętokrzyskiej 🙂

Niektóre przydatne linki i atrakcje :
Park Etnograficzny w Tokarni www.mwk.com.pl
Zamek Królewski w Chęcinach www.zamek.checiny.pl
Zamek Rycerski w Sobkowie www.zameksobkow.eu
Jaskinię Raj www.jaskiniaraj.pl
Ciuchcia Expres Ponidzie www.ciuchcia.eu
I jeszcze jedna kwestia – czy wyposażyć dziecko w telefon komórkowy?

Nie wprowadzamy zakazu posiadania telefonu komórkowego, jednak ze względu na organizację wypoczynku i doświadczenie, sugerujemy konkretne godziny, podczas których dzieci będą mogły swobodnie porozmawiać ze stęsknionymi Rodzicami.
Dobrze jest ustalić z dzieckiem jeszcze przed wyjazdem o jakiej porze będą się Państwo z nim kontaktowali. Program naszego obozu nie pozwala na nudę. Dzieci mają wypełniony czas, zajęcia są realizowane na terenie ośrodka i poza nim. Noszenie telefonu cały dzień przy sobie jest zwyczajnie dla dziecka niewygodne i może spowodować jego łatwe zgubienie.
Z doświadczenia wiemy, że wieczorne rozmowy, często wywołują tęsknotę, powodującą problemy z zaśnięciem. Najlepszy czas do kontaktu z dzieckiem to pora popołudniowego odpoczynku. Podczas ciszy poobiedniej istnieje również możliwość skontaktowania się z wychowawcą bądź kierownikiem wypoczynku – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości 🙂

[Pobierz] Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku