Obozy i imprezy dla dzieci

WAKACJE RAZEM Z NAMI!

Organizowane przez nas obozy dla dzieci i młodzieży są przygotowane w taki sposób, aby umożliwić uczestnikom aktywne spędzanie czasu, jednocześnie zachowując bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Nasze obozy obejmują wiele atrakcji, które odbywają się w miejscu zintegrowanym ze środowiskiem naturalnym – wysoka jakość powietrza, rosnące w pobliżu lasy dają gwarancję, że obozy dla dzieci są doskonałym sposobem na nietuzinkowe spędzanie czasu.

Rodzaje obozów i imprez dla dzieci:

  • Obozy wypoczynkowo – survivalowe
  • Obozy militarne
  • Obozy konne
  • Obozy dla ‘świeżaczków’
  • Weekend z Zagaje107
  • Dzień z Zagaje107
  • Wycieczki dla szkół i przedszkoli
  • Urodziny

Zagaje107 to wciąż nowe miejsce choć zaczynamy 8 sezon działalności. Jako ośrodek hipoterapii od samego początku obraliśmy drogę ukierunkowaną na dzieci. Krok po kroku realizujemy pomysły na imprezy dla najmłodszych począwszy od obozów letnich i zimowych poprzez imprezy tematyczne typu Dzień z Zagaje107 lub Weekend z Zagaje107 a kończąc na wycieczkach dla szkół i przedszkoli. Mamy swoje sukcesy ponieważ dzieci chcących nas odwiedzić przybywa a te, które już raz u nas były, wracają po raz kolejny zabierając ze sobą swoje rodzeństwo, kuzynów i przyjaciół. Postanowiliśmy poszerzyć ofertę o imprezy dla nastolatków, ponieważ nasze pierwsze dzieciaki już dorosły i wciąż chcą do nas przyjeżdżać a my nie możemy się doczekać kolejnego sezonu!

Tych z Państwa, którzy jeszcze u nas nie byli zapraszamy do lektury ☺

I. Programy obozów

Rodzicie cenią nas za naszą kameralność oraz to, że do dzieci podchodzimy indywidualnie. Nie organizujemy masowych imprez, jesteśmy przytulnym miejscem gdzie żadne dziecko nie umknie naszej uwadze – trochę jak kiedyś wakacje u babci na wsi. Tę wyjątkową uwagę skupioną na dzieciach gwarantują też niewielkie turnusy – ok. 20-25 dzieci. Wiemy, że rodzice bardzo cenią sobie nasze podejście do opieki nad obozowiczami bowiem dla większości naszych podopiecznych bardzo często jest to pierwszy samodzielny wyjazd i dbamy o to, by był jak najbardziej udany. Górna granica wieku na obozach dla młodszych to 13 lat a najmłodszych – 10 lat. Dzieci nie chcą się z nami rozstawać i wracają do nas przy okazji kolejnych imprez. Mamy ok 60% powtarzalności uczestników po pierwszym pobycie, co niezmiernie nas cieszy i daje motywację do tego, by ciągle się rozwijać i proponować nowe atrakcje.

Nasze obozy i imprezy mają swoich stałych wychowawców i instruktorów, którzy dużym doświadczeniem oraz wysokimi predyspozycjami do pracy z dziećmi są w stanie sprostać wszystkim dziecięcym gustom, co zapewnia rodzicom duży komfort pozostawienia dziecka z nami. Wasze pociechy są bezpieczne, ciekawie spędzają czas i mają zapewnioną profesjonalną opiekę. Nie korzystamy z osób, których nie sprawdzimy i którzy nie mają dzieciom nic do zaoferowania. Każda z nich oprócz pełnienia obowiązków wychowawcy jest też instruktorem – pasjonatem i  specjalistą w dziedzinie jazdy konnej, survivalu, alpinistyki czy terapii społecznych.

Zapraszamy na naszą stronę facebook.com/zagaje107 – zdjęcia, filmiki i komentarze pokazują, że czas spędzony w ośrodku Zagaje107 to fantastyczna przygoda, która zostanie w pamięci dzieciaków na długie lata. Wiele z nich z pewnością po zakończonym turnusie będzie chciało bardzo szybko odświeżyć sobie te wspomnienia przyjeżdżając do nas kolejny raz ☺

Turnus 1 i 4. Obozy survivalove

26.06 – 04.07 Obóz survival junior (wiek: 9-13 lat)

01.08 – 10.08 Obóz survivalowy II  (wiek: 9-14 lat)

Obozy wypoczynkowo-survivalowe są sprawdzoną propozycją na lato. W naszej ofercie są od samego początku i nadal jest to najbardziej popularna forma wypoczynku – nasi najwytrwalsi uczestnicy przyjeżdżają na kilka turnusów w jednym sezonie i wracają do nas w kolejnym roku ☺

Program obozu wynika z jego profilu wypoczynkowo – survivalowego. Każdego pełnego dnia obozu dzieci mają zajęcia w 3 blokach: porannym godz. 10 -13, popołudniowym godz. 15 – 19 z przerwą na podwieczorek i wieczornym 19.30 – 22.

Szczegółowy program zajęć uzależniony jest od konkretnej grupy dzieci np. ze względu na wiek i od warunków atmosferycznych ze względu na lokalizację ośrodka. To co zawiera program naszych zajęć jest również podyktowane lokalizacją ośrodka. Znajdujemy się z dala od miasta, blisko natury i z tego czerpiemy inspiracje. Dzieci uczą się jak radzić sobie w naturalnych warunkach gdyż w obecnych czasach wyjście do lasu kojarzone jest z dużą egzotyką. Obozowy czasu wypełniają nam zajęcia survivalu, sensoplastyki, gotowania, wyprawy do lasu, zajęcia wieczorne typu podchody, świetliki, ogniska i jeszcze wiele innych ponieważ stawiamy na odpoczynek aktywny.

Zajęcia obozowe to przede wszystkim:

1. zajęcia stajenne

2. zajęcia w terenie o charakterze survivalowym połączone np. z nauką rozpalania ognia, nauką maskowania, nauką rozpoznawania roślin i tropów zwierząt, przygotowaniem obozowiska, zbieraniem ziół i roślin jadalnych, gotowaniem w plenerze, etc. Regułą na naszych obozach są też spacery do lasu połączone z grami i zabawami

3. zajęcia na terenie ośrodka tj. kulinarne, plastyczne, artystyczne oraz animacje. Profil wypoczynkowy realizujemy poprzez wspomniane wcześniej zajęcia w pkt 3 a także korzystając z basenu, który mamy na terenie ośrodka i niewielkiej plaży, oraz teepee, gdzie wieczorem przy ognisku śpiewamy, opowiadamy historie, oglądamy filmy i słuchamy audiobooków, etc.

Oczywiście powyższy opis oddaje tylko częściowo program obozu ponieważ określa zajęcia w blokach; w tak zwanym ‘między czasie’ dzieje się również bardzo dużo choćby na hamakach rozwieszonych między drzewami, na tarasie, gdzie można się relaksować na leżakach z widokiem na konie, na padoku i w stajni, gdzie zawsze są jakieś chętne zwierzęta do poprzytulania, podczas wieczornych seansów filmowych ‘pod kołdrą’, itd. itp. ☺ – dzieci mają wypełniony czas w 100% i to jest to co rodziców cieszy najbardziej.

Mamy nadzieję, że te informacje oddają charakter wypoczynku dla dzieci, który organizujemy.

P.S.1. Wszystkiego zdradzać nie chcemy ☺

P.S.2. Dla tych co lubią wszystko mieć zaplanowane podajemy rozkład dnia:

8.00 pobudka , toaleta poranna , gimnastyka

8.30 śniadanie

9.00 przygotowanie do zajęć, mycie zębów, sprzątanie pokoi

9.30 – 12.30 blok poranny: zajęcia survivalowe, kulinarne, artystyczne, sportowe

13.00 obiad

13.30 – 14.30 – cisza poobiednia

15.00 – 18.30 blok po południowy z przerwą na podwieczorek: zajęcia survivalowe, kulinarne, artystyczne, sportowe

19.00 kolacja

19.30 – 21.30 blok wieczorny: gry planszowe, seans filmowy, wieczory przy ognisku, podchody, karaoke

21.30 toaleta wieczorna

22.00 cisza nocna

Turnus 2. Obóz militarny (wiek: 11-17 lat)

06.07 – 15.07

Nasi uczestnicy dorastają i dla tych, którzy nie mogą korzystać już z obozów dla młodszych dzieci a nadal chcą z nami spędzać lato mamy mega propozycję czyli obozy militarne dla nastolatków! Przedział wiekowy 11– 17 lat, turnus 10-dniowy.

 

Jeśli waszym marzeniem jest szkolenie militarne, to zapraszamy do nas!

To nasz 3. obóz militarny a dodając dwa weekendy militarne to będzie już 5. Raz kiedy spotykamy się na prawdziwej szkole życia!

Udział w naszym obozie ma charakter szkolenia wojskowego z wykorzystaniem replik ASG czyli broni do złudzenia przypominającej prawdziwą. Zajęcia ASG skierowane są przede wszystkim do nastolatków zainteresowanych militariami, chętnych do przeszkolenia i poszerzenia wiedzy.

Nasz obóz to ASG:

teoria/ ćwiczenia taktyczne/ praktyka/ czyli trening strzelecki, symulacje militarne oraz intensywne zajęcia kształtujące sprawność i tężyznę fizyczną, dyscyplina wojskowa, zaprawy poranne, manewry nocne, szkolenia bojowe, dowodzenia, trening szybkiego reagowania na bodźce i sprawności w podejmowaniu decyzji. Zajęcia odzwierciedlają prawdziwe pole walki!

Ponadto: archery tag, survival, noclegi w lesie, pełnienie wart przy ognisku i przede wszystkim dobra zabawa oraz masa wspomnień do zabrania po obozie.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów oraz czynnych żołnierzy. Zainteresowani? Czujecie się na siłach? To dołączcie do nas w tym roku!

Turnus 3 i 5. Obozy konne – konny

17.07 – 29.07 – obóz sportowy dla zaawansowanych (wiek: 13 – 17 lat)

Obóz zakończony odznaką Jeżdżę Konno ☺

Wymagamy umiejętności samodzielnego siodłania konia, umiejętności jeździeckich na poziomie BOJ lub początkującego galopu.

14.08 – 22.08 – obóz rekreacyjny dla zaawansowanych (wiek: 10 – 13 lat)

Obóz zakończony odznaką Jeżdżę Konno ☺ – pod warunkiem uzbierania odpowiedniej liczby zdających.

Czego oczekujemy ?

Oczekujemy od uczestników otwarcia się na nowe zagadnienia, chęci współpracy z naszą kadrą, ciekawości w zgłębianiu tematów, zadawania pytań tak, aby każdy poczuł, że wyjeżdża bogatszy w wiedzę i nowe doświadczenia.

Co oferujemy ?

Uczestnikom zapewniamy bogaty program z nastawieniem na zajęcia jeździeckie obejmujące zarówno zajęcia praktyczne, czyli jazdę konną w komfortowych dwuosobowych grupach, a także indywidualne lonże dosiadowe. Posiadamy spokojne i ułożone konie na różnym poziomie zaawansowania. Zajmiemy się również usystematyzowaniem i pogłębieniem wiedzy teoretycznej w zakresie m.in biomechaniki ruchu konia i dbania o jego kondycję fizyczną jak i psychiczną. Pobyt w ośrodku uzupełni blok zajęć wypoczynkowo- integracyjnych, będzie czas na wypoczynek w basenie, pyszne posiłki, letnie podwieczorki na tarasie, a także wieczory przy ognisku..

Program jeździecki

Zajęcia jeździeckie:

  • jazdy konne w komfortowych 2 osobowych grupach dopasowanych pod względem zaawansowania
  • lonże dosiadowe
  • wykłady i zajęcia w stajni (duża dawka wiedzy teoretycznej, karmienie i wyprowadzanie koni na pastwiska, czyszczenie, siodłanie oraz wspólna opieka stajenna a także dyżury w stajni)
  • treningi na placu zewnętrznym lub zadaszonym lonżowniku, wyjazdy w teren, praca z koniem z ziemi, mini zawody
  • Tematyczna sesja zdjęciowa z końmi
  • Możliwość zdania odznaki PZJ Jeżdżę Konno (za dodatkową opłatą)


Zajęcia praktyczno – teoretyczne:

  • podstawy żywienia koni
  • Natural Horsemanship
  • podstawy biomechaniki koni
  • pierwsza pomoc przedmedyczna dla koni i zabiegi pielęgnacyjne
  • nauka lonżowania
  • nauka prezentacji koni
  • budowanie parkuru i podstawy skoków
  • ABC Ujeżdżenia
  • nauka masażu koni

Program wypoczynkowo- integracyjny:

  • jednodniowa regeneracyjna wycieczka
  • pieczenie smaczków dla koni
  • konkurs na najlepsze przebranie dla konia jeźdźca
  • projektowanie flots
  • ognisko
  • wieczór filmowy
  • odpoczynek w basenie
  • desery i podwieczorki na tarasie
  • pyszne i zbilansowane posiłki

Zapewniamy noclegi w pokojach 3/4 osobowych lub, jeżeli uczestnicy wyrażą chęć, w teepee, na sianie w stajni z końmi.

Gwarantujemy opiekę instruktorów i wychowawców przez cały turnus.

Osoby przystępujące do egzaminu muszą posiadać kamizelkę ochronna tj. żółwia.

P.S W ofercie mamy również Obozy konne dla Młodszych – program stajenny i jeździecki realizujemy w bloku dopołudniowym a na pozostały czas mamy program fakultatywny, wypoczynkowo – survivalowy.

Turnus 6. Obóz dla ‘świeżaczków’ (wiek: 6-10 lat)

24.08 – 30.08

KAMERALNE WAKACJE DLA NAJMŁODSZYCH – OBOZY DLA DZIECI W WIEKU

6 – 10 LAT

WSZYSTKIE SZKRABY MILE WIDZIANE

NIE ZAZDROŚĆ STARSZEMU RODZEŃSTWU – WYBIERZ SIĘ SAM NA WAKACJE

Zapraszamy najmłodszych chętnych na wakacje bez rodziców, bez telefonu, komputera i urządzeń pochodnych, za to pełne zwierząt, bliskiego kontaktu z przyrodą, uciech i mądrej zabawy.

W naszym urokliwym i kameralnym miejscu znajduje się :

– pensjonat a w nim: przytulnie urządzone pokoiki, przestronna jadalnia, wygodny salon z dużymi sofami, strefa sportu i rozrywki;

– stajnia, w której mieszkają nasze konie

– budynek bramny z salkami szkoleniowymi.

– zielona przestrzeń do zagospodarowania przez pomysłowych małych ludzi 🙂

Co będziemy robić?

– prawdziwie odpoczywać bujając w obłokach, ciesząc się wolnym czasem i własnym towarzystwem 😉

– w cudownych okolicznościach przyrody wypatrywać zwierząt podchodzących pod okna;)

– dopieszczać nasze konie i darzyć je wzajemnym szacunkiem;)

– spacerować po okolicy i do lasu ale wcześniej nauczymy się jak przygotować się do leśnej wycieczki, żeby nie zgubić się wśród drzew, nie stać się pożywką dla komarów i kleszczy, strasznie nie zgłodnieć i nie uschnąć z pragnienia 🙂

– wieczorami mierzyć ciszę na tarasie i nasłuchiwać nocne życie:)

– dopingować żniwiarzy w ich zmaganiach na polach i trzymać kciuki za pogodę, by nie pokrzyżowała im planów i by zboże suchutkie powędrowało do spichlerzy 🙂

– przy ognisku wspólnie milczeć lub wręcz odwrotnie 🙂

… i co tam nam jeszcze w duszy zagra 🙂

Oprócz tego, że będziemy się świetnie bawić, to będziemy też uczyć dzieci „życia obozowego” tak, aby jadąc na kolejny obóz z nami, wiedziały już jak samodzielnie sobie poradzić. Na tym obozie wspomagamy obozowiczów cały czas, ale to też nie znaczy, że robimy coś za nich… Chodzi o to, żeby dawały sobie radę same. Chcecie przykłady? Proszę bardzo:

  • pokazujemy, jak ścielić łóżko i utrzymywać czystość,
  • uczymy, jak zachowywać się w większej grupie podczas posiłków,
  • tłumaczymy, na czym polega zbiórka i dwuszereg,
  • wyjaśniamy, jak wygląda dzień obozowicza i jak przygotowywać się na zajęcia,
  • codziennie sprawdzamy, czy każdy się wykąpał oraz czy zmienia regularnie ubrania.

Moglibyśmy tak jeszcze długo wypisywać, ale myślę, że już wiecie, o co chodzi w haśle „nauka”. 🙂 Na tym obozie wszystko dzieje się w trochę zwolnionym tempie, aby nikt się nie stresował, że sobie nie da rady lub nie zdąży czegoś zrobić.

Czeka ich wiele przygód i zagadek do rozwiązania. Każdy dzień przyniesie coś nowego i po każdym dniu będą zasypiać umiejąc coś nowego i planując kolejne wyzwanie.

Pakujcie walizki i odliczajcie czas do wyjazdu. ☺

Parę słów do przerażonych rodziców

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

rozumiemy Państwa bardzo dobrze – sami będąc rodzicami martwiliśmy się o nasze dzieci i przeżywaliśmy już kilka miesięcy naprzód tę ich inicjację obozową, bardziej pewnie niż one same. Dlatego chcemy was uspokoić. Oto nasze argumenty :

1. Obóz jest kameralną imprezą – dzieciaki przebywają w grupie max. 25 osobowej, cały czas spędzamy wspólnie, razem przeżywamy i te radosne momenty życia obozowego i te trudniejsze;

2. Dzieci mieszkają w przytulnym miejscu, do którego dowozicie je Państwo sami, które razem z Wami oswajają i które dzięki temu wzbudza zaufanie. Ośrodek jeszcze pachnie nowością i, co najważniejsze, jest naszą własnością więc wszystkie sprawy dotyczące przebywania w nim i użytkowania regulujemy sami mając na względzie komfort i bezpieczeństwo Państwa dzieci;

3. Maluchy wymagają specjalnego traktowania, który mogą zapewnić tylko doświadczeni wychowawcy. Nieskromnie mówiąc, właśnie tacy jesteśmy. Nasi wychowawcy będą zwracali szczególną uwagę, by niedoświadczone w samodzielnych wyjazdach dzieci czuły się z nami dobrze. Łatwo jest zrazić malucha do wyjazdów na obozy i jeszcze ciężej przekonać do ponownego wyjazdu po tym nieudanym. Wiemy o tym i zależy nam, by pierwszy obóz dla najmłodszych nie był również tym ostatnim. Chcemy, żeby najmłodsi odwiedzili nas nie raz i zostali naszymi Stałymi Klientami.

4. Program obozu dla najmłodszych to program obozu wypoczynkowo-survivalowego z jazdą konną ale dostosowany do tej konkretnej grupy. Obozy dla najmłodszych charakteryzują się specjalnie dobranymi atrakcjami uwzględniającymi wiek, zainteresowania oraz potrzeby najmłodszych. To najlepszy gwarant satysfakcji. Na obozie dziecko nie może się nudzić ale też ma z nami odpocząć – dokładamy wszelkich starań, aby odnaleźć równowagę w tym względzie.

5. Gwarantujemy wąski przedział wiekowy – co to za kolonia dla najmłodszych, w których obok siebie biegają maluchy z prawie dorosłymi nastolatkami ? Nasze obozy przeznaczone są tylko dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Obozy dla najmłodszych to najbardziej wymagająca kategoria obozów bo i nasi najmłodsi uczestnicy są najbardziej wymagający i wymagają najlepszego traktowania. Każdy może napisać, że to obóz dla najmłodszych ale zdecydowanie nie wszystkie obozy dla dzieci na takie miano zasługują. Decydując się na nasze obozy dla dzieci macie Państwo pewność, że Wasze dzieciaki są w dobrych rękach.

Jeżeli jednak nadal jesteście pełni obaw czy Wasza pociecha da radę, zapraszamy na rekonesans – wizyta u nas na pewno rozwieje Państwa obawy a przy okazji zapraszamy na wycieczkę w piękne Świętokrzyskie. Nasz ośrodek stanowi świetną bazę wypadową do zwiedzania atrakcyjnej Ziemi Świętokrzyskiej.

P.S. Zachęcamy również do zaznajomienia się z Informacjami praktycznymi dla Rodziców ( pkt I ), gdzie piszemy dokładnie o tym jak przygotować się do pierwszego wyjazdu dziecka.

II. Informacje praktyczne dla Rodziców i uczestników

1. Jak oswoić dziecko z wyjazdem, nie obciążać go swoimi lękami i pozwolić mu się dobrze bawić i zostać do końca pobytu

Skoro podjęliście już decyzję o tym, że nadeszła pora na samodzielne wakacje Waszych pociech, to z pewnością pierwsze rozmowy o tym jak to na obozie jest macie już za sobą. Dzieci oglądały zdjęcia z poprzednich lat, dzieliliście się z nimi swoimi doświadczeniami a one, zachęcone tymi opowieściami oraz relacjami kolegów, decydują się same wyjechać na swój pierwszy obóz.

W tym miejscu chcielibyśmy podzielić się z Państwem kilkoma naszymi spostrzeżeniami. Wydają nam się przydatne ponieważ pochodzą z naszych obozów i dokonaliśmy ich na podstawie obserwacji naszych uczestników.

Po pierwsze, dzieci najczęściej nie rozumieją czym jest tęsknota. O ile pierwsze dwa dni upływają z reguły bezproblemowo o tyle kolejne dni i noce przynoszą ze sobą pierwsze łzy i chęć ucieczki. My już pierwszego dnia podczas pierwszej sjesty tłumaczymy dzieciom, że tęsknota, jest uczuciem trudnym bo często nieznanym ale przecież w jakimś stopniu obecnym w życiu każdego z nas. Jeśli chcemy, aby dziecko dzielnie przetrwało swoją pierwszą próbę, musimy być wsparciem. Oswajajmy z dzieckiem nową sytuację już przed wyjazdem a potem pamiętajmy, że nie możemy dziecka obarczać dodatkowo swoją tęsknotą i swoim smutkiem czy przygnębieniem – niech poradzi sobie ze swoim, to i tak jest już wystarczająco trudne.

Po drugie, absolutnie nie obiecujmy dziecku ani przed wyjazdem ani w trakcie obozu, że odbierzemy je wcześniej. Rodzice często w rozmowach telefonicznych z nami mówią, że nasz ośrodek jest tak blisko, że w razie gdyby dziecko tęskniło to je szybko odbiorą. Dlaczego nie traktujemy naszych dzieci poważnie? I kiedy w rozmowie z dzieckiem rodzic słysząc płacz mówi: „Kochaaanie nie płacz! Jak chcesz to po Ciebie tatuś przyjedzie i zabierze Cię do domku.’ to niestety przyczynia się do porażki swojego dziecka. Nie tędy droga rodzice. Dziecko nie przyjechało na kolonie ‘za karę’. To była przemyślana decyzja i jego i Państwa więc pomóżmy mu wytrwać w tym zadaniu tak, aby miało z tego pierwszego samodzielnego wyjazdu pełną satysfakcję i żeby pękało z dumy, że dało radę, i że Państwo też jesteście z niego dumni. To cudowne uczucie widzieć w ostatnim dniu takie dumne dzieci i rodziców ☺ Ewentualna decyzja o odebraniu dziecka powinna zapaść wyłącznie po konsultacji z kierownikiem i wychowawcą. Dlaczego? Ponieważ my jesteśmy na miejscu cały czas i obserwujemy dziecko, widzimy czy radzi sobie wśród rówieśników, czy smutek przychodzi tylko wieczorem, czy też trwa cały dzień. Nie będziemy biernie przyglądać się cierpiącemu dziecku -na pewno zwrócimy się do Państwa po wskazówki. Cele rodziców i opiekunów są takie same – zapewnić dzieciom maksymalny komfort i zadowolenie z pobytu.

I jeszcze jedna kwestia – co z telefonem komórkowym? Nie wprowadzamy zakazu posiadania telefonu komórkowego, jednak ze względu na organizację wypoczynku i doświadczenie informujemy, iż telefony będą zdeponowane. Program naszego obozu nie pozwala na nudę. Dzieci mają wypełniony czas, zajęcia są realizowane na terenie ośrodka i poza nim. Noszenie telefonu cały dzień przy sobie jest zwyczajnie dla dziecka niewygodne i może spowodować jego łatwe zgubienie.
Z doświadczenia wiemy, że wieczorne rozmowy często wywołują tęsknotę powodującą problemy z zaśnięciem. Sugerujemy więc konkretną porę, podczas której dzieci będą mogły swobodnie porozmawiać ze stęsknionymi Rodzicami – najlepszy czas do kontaktu z dzieckiem to pora popołudniowego odpoczynku czyli sjesta poobiednia, z reguły między godz. 13.30 a 14.30. Podczas rozmowy z dzieckiem prosimy o takie kierowanie rozmową by dziecko opowiedziało Państwu o tym co robi, jakie zajęcia mu się podobały a jakie nie i dlaczego, co jadło, czy posiłki są smaczne, jak układają się relacje z pozostałymi uczestnikami, etc. To dzieci mają opowiadać o tym jak spędzają czas na obozie a my, rodzice i opiekunowie pomagać im zmierzyć się z tym jak często pierwszym i trudnym doświadczeniem rozłąki z rodziną. Niestety zdarza się, że głos mamy lub taty wzmaga tęsknotę i czasami wasza pociecha zaczyna płakać mimo, iż zasadniczo świetnie się bawi, jest zadowolona, ma apetyt, chętnie uczestniczy w proponowanych zajęciach – w takiej sytuacji nie zapominajmy, że to my jesteśmy ‘dorosłym’ w tej parze i bądźmy wsparciem dla dziecka. Nigdy słowa typu: „ Kochaaaanie, jak ja się za Tobą stęskniłam! Już się nie mogę doczekać, kiedy wrócisz, tak jest nam bez Ciebie smutno! Czeka tu już na Ciebie wspaniała niespodzianka!” nie są pomocne. To co pomaga to chwalenie dziecka za to, że tak sobie świetnie radzi. Jeśli jednak okaże się, że przyczyna jest po naszej stronie prosimy o natychmiastowy kontakt – sprawę najczęściej daje się szybko wyjaśnić i dziecko wraca szczęśliwe do zajęć. Dobrze jest porozmawiać z dzieckiem jeszcze przed wyjazdem o jakiej porze będą się Państwo z nim kontaktowali i wytłumaczyć skąd takie zasady. Podczas ciszy poobiedniej istnieje również możliwość skontaktowania się z wychowawcą bądź kierownikiem wypoczynku – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

2. Pakujemy się – wersja letnia

‘Równamy w górę’

Poniższa propozycja obejmuje podstawowe minimum, dobrze ją dostosować do potrzeb indywidualnych zwłaszcza w przypadku wyjątkowo wymagających dzieciaków ☺

‘Second Hand’

Zajęcia, które proponujemy dzieciakom często odbywają się w lesie, w stajni, na padoku … prosimy, aby dzieci zabierały ubrania, które jeżeli się zniszczą lub mocno pobrudzą będzie można bez żalu wyrzucić. Prosimy nie pakować nowych, firmowych, eleganckich ciuszków ponieważ na naszych obozach raczej nie będzie kiedy ich założyć. Bardzo istotną kwestią jest obuwie – musi być wygodne, przetestowane …

‘To nie moje’

Prosimy, aby przedyskutować z dzieckiem co zabiera, dobrze jeśli uczestniczy w pakowaniu, po każdym turnusie ‘rzeczy niczyje’ stanowią sporej wielkości wór ☺

 

Ubranie:

1. bielizna na każdy dzień pobytu + zapasowa sztuka 🙂

2. ubranie na ciepłą i zimną pogodę na każdy dzień pobytu + zapasowa sztuka 🙂 – uwaga! może się coś zniszczyć – zajęcia w stajni i w terenie:)

3. strój kąpielowy i okularki do pływania jeśli dziecko zwykle takich używa

4. nakrycie głowy !!!

5. min. 3 pary obuwia – letnie, sportowe, w teren

6. papucie na gumowej podeszwie lub klapki ( nie japonki!)

7. nieprzemakalną kurtkę p/deszczową

Kosmetyki i środki higieny osobistej

1. pasta i szczoteczka do zębów

2. grzebień

3. płyn do kąpieli ( mydło nie – we wszystkich łazienkach znajduje się delikatne mydło w płynie)

4. szampon

5. 2 ręczniki i ręcznik plażowy

6. chusteczki higieniczne w małych opakowaniach

7. krem z filtrem UV

8. preparat p/ kleszczom i komarom

Ponadto:

1. okulary słoneczne jeśli dziecko jest przyzwyczajone do noszenia okularów

2. niewielki plecak na wycieczki, wygodny i dostosowany do gabarytów dziecka

3. bidon

4. śpiwór

5. karimata

6. niewielka latarka

7. okularki do pływania

Wyposażenie z ostatniej listy ułatwi nam organizowanie zajęć w terenie np. spacerów, gier terenowych oraz nocowanie w teepee bądź na obozowisku w lesie. Jeśli jest to możliwe bardzo prosimy o zapakowanie powyższego sprzętu. Jeśli natomiast okaże się, że z różnych względów dziecko nie będzie posiadało np. śpiwora, proszę się nie martwić, zaopatrzymy je w nasz sprzęt ośrodkowy, tak aby mogło na równi uczestniczyć w zajęciach z pozostałymi dziećmi.

3. Kiedy dowieźć dziecko

Na naszych obozowiczów czekamy między 11.30 a 12.30. Prosimy, aby pozwolić nam ‘dopiąć wszystko na ostatni guzik’ więc nie ma potrzeby być przed czasem ale też prosimy o pożegnanie się z dzieckiem do godz. 12.45 ponieważ o 13 zaczynamy obóz wspólnym obiadem i dobrze będzie jeśli wszyscy będą już zakwaterowani na miejscu ☺

Ponownie spotykamy się w dniu zakończenia obozu – na stęsknionych rodziców czekamy między 14 a 15. Prosimy o informację jeśli z różnych względów opóźniłby się Państwu przyjazd, jesteśmy elastyczni ☺

4. Kieszonkowe

Pieniądze, które dziecko dostaje na drobne wydatki można zostawić dziecku bądź zdeponować u wychowawcy – w tym przypadku prosimy o zostawienie pieniędzy w opisanej kopercie i w drobnych nominałach. Co do kwoty … Wszystkie potrzeby dziecka związane z wyżywieniem zaspokajamy w stopniu na pewno wystarczającym dla każdego obozowicza ( szczegóły w następnym punkcie ) zaś wszelkie koszty związane z wyjazdami na wycieczki zawarte są w cenie obozu. Żadnych zakupów w galeriach handlowych nie przewidujmy więc decyzję o tym ile dziecko powinno otrzymać kieszonkowego prosimy podjąć mając na względzie ewentualny zakup pamiątek bądź folgowanie niewielkim zachciankom 🙂 Z doświadczenia wiemy, że 50 zł jest zupełnie wystarczającą kwotą.

Uwaga! Dodatkowe zajęcia konne ( za wyjątkiem obozów konnych ), na które dzieci wyrażają chęć a rodzice zgodę, są odnotowywane i rozliczenie z rodzicami następuje w dniu zakończenia obozu. Proszę nie przekazywać dzieciom żadnych dodatkowych pieniędzy na jazdy.

Jeśli dziecko za Państwa zgodą będzie chciało skorzystać z dodatkowych zajęć konnych, to wymiar i koszt takich zajęć dla naszych obozowiczów wynosi:

1. przejażdżka w siodle i podstawowe ćwiczenia dla dzieci – 20 zł za 15 min.

2. nauka jazdy konnej dla osoby początkującej na lonży – 35 zł za 30 min.

3. nauka jazdy konnej dla osoby samodzielnie jeżdżącej na ujeżdżalni – 30 zł za 30 min.

5. Jedzenie i picie w pokojach

Chcielibyśmy poinformować, że dzieci nie będą miały możliwości przechowywania 'zapasów' jedzenia i picia w swoich pokojach. Zapewniamy 4 posiłki dziennie w tym podwieczorek więc głodował na pewno nikt nie będzie a z doświadczenia wiemy, że w szafkach dzieci lubią 'chomikować' raczej to, co my dorośli chcielibyśmy by ograniczały czyli słodycze i chipsy 😉 Po drugie, gromadzenie jedzenia w szafkach w pokojach może skończyć się konsumpcją sfermentowanego soku lub zapleśniałej słodkiej bułki a przecież na dobrym samopoczuciu dzieciaków zależy nam najbardziej.

III. A co w ciągu roku szkolnego?

  1. Weekend z Zagaje107

Dla tych, którzy nie mogą doczekać się lata i obozów mamy propozycję, która wypełni czas oczekiwania i ubarwi rok szkolny. Zapraszamy na Weekend z Zagaje107. Spotykamy się w piątki o godz. 18, żegnamy w niedzielę o godz. 12. Program każdego weekendu może się troszkę różnić ale nigdy nie brakuje w nim relaksu i dobrej zabawy, tak aby zregenerować się i przygotować na kolejny tydzień pracy ☺ Zapraszamy do stajni, do lasu, na jazdę konną, spacery, podchody, seans filmowy, zajęcia kulinarne i wszystko to na co nam jeszcze przyjdzie ochota czyli np.
– na ognisko do teepee, którego klimat już urzekł mnóstwo gości
– na nocleg w teepee – oczywiście Ci, którzy wolą tradycyjnie w łóżku mogą zostać w pokoju ale chętnym udostępniamy hamaki, karimaty i śpiwory i gwarantujemy, że ta noc będzie pamiętna
– albo na zajęcia wieczorne – dużo adrenaliny:)
– na rozgrywki sportowe na boisku plażowym bo piasku mamy pod dostatkiem:)
– na zabawę lub rywalizację w sali gier
– na generalnie miły i relaksujący weekend

Uwaga Rodzice!!! Wydaje nam się to też dobrą propozycją dla tych z Was, którzy chcą ‘wypróbować’ pobyt dziecka poza domem – u nas można ‘eksperymentować’ dwie noce w niedalekiej odległości od domu są dobrym sprawdzianem i dla dziecka i dla rodzica wartością dodaną jest oczywiście wolna chwila dla siebie, drodzy rodzice – my zaopiekujemy się dziećmi a Państwo możecie zaplanować swój wolny weekend

Nie przegapcie najbliższego weekendu – prosimy o śledzenie wydarzeń na naszej stronie facebook.com/zagaje107

Terminy:

02-03-04.06.2023 – Weekend konno-rekreacyjny (ta impreza również dla dzieci chętnych na obozy konne)

09-10-11.06.2023 – Weekend wakacyjny

– pod kątem lata i dzieci, które chciałyby sprawdzić czy są gotowe na dłuższy pobyt u nas w wakacje oraz ich rodziców, którzy nie są pewni czy są gotowi na rozstanie z dzieciakami

2. Dzień z Zagaje107

Serdecznie zapraszamy dzieciaki na wizytę w Zagaje107 również w ramach półkolonii ! Oferujemy ciekawie zorganizowany czas w towarzystwie naszych milusińskich w stajni i w terenie.

Spotykamy się o godzinie 10 i po krótkim zapoznaniu z uczestnikami zapraszamy na zajęcia stajenne O godzinie 12:00 zwykle jemy obiad z deserem a po posiłku i przy sprzyjającej pogodzie zaczynamy jazdy konne O godzinie 15:00 wracamy na podwieczorek a następnie zapraszamy na zajęcia artystyczne/plastyczne/kulinarne – decydują dzieciaki

Prosimy o śledzenie wydarzeń na stronie facebook.com/zagaje107

IV. Wycieczki dla szkół i przedszkoli

Nasz ośrodek to kameralne miejsce, położone wśród pól, z dala od zabudowań i wszystkiego co przywołuje szarą codzienność, tym samym idealne, by zapomnieć o codziennych szkolnych troskach i skupić się na choć najkrótszym wypoczynku i relaksie. Sprzyja integracji więc Państwa dzieci aktywnie spędzą ten dzień u nas ☺

1. Wycieczka 1-dniowa

Termin: do ustalenia, czas trwania: od godz.9 do ok. godz.17

Uczestnicy: grupa ok. 25 dzieci

Koszt: wycena w zależności od programu i liczby uczestników

W cenie:

2 bloki zajęć do wyboru z 4, 1 posiłek (opis poniżej), opieka wychowawcy i/lub instruktora. Na realizację wariantów programów ( za wyjątkiem sali gier) ma wpływ pogoda . Na wypadek brzydkiej pogody proponujemy zajęcia artystyczne, kulinarne, plastyczne, etc. na terenie ośrodka – do ustalenia.

Czas trwania programu uzależniony jest od liczby uczestników, średni czas ok 1.5- 3h

1 blok: Nadszedł czas, by poznać las! – zajęcia prowadzi pan Dariusz Greń, człowiek wielu pasji i umiejętności – z wykształcenia archeolog, na stałe pracownik Muzeum Regionalnego w Pińczowie, z zamiłowania survivalowiec z Certyfikatem Survivalu z Centrum Szkoleń do Misji Specjalnych w Kielcach, dowódca jednostki strzeleckiej. W Zagaje107 prowadził już zajęcia militarne oraz warsztaty z gliny. Bardzo ciekawa postać, dzieciaki przepadają za wciągającymi opowieściami zarówno ze świata starożytnego jak i współczesnego – zarówno archeologią jak i survivalem potrafi zainteresować nawet najbardziej opornych.

Las to piękne miejsce, gdzie można odpocząć od codziennego zgiełku, wśród szumu drzew i śpiewu ptaków. Czy jednak tylko tyle? Wyjątkowa gra terenowa w formie spaceru, podczas której nauczymy się zasad panujących w lesie, które warto znać, żeby przetrwać. Czeka na nas mnóstwo zabawy ponieważ dowiemy się jak to jest gdy las staje się sypialnią, stołówką, a często niestety jedynym ratunkiem. W programie między innymi:

-jak przetrwać w lesie

-leśna kuchnia

-nauka rozpalania ognia
-pierwsza pomoc i zagrożenia w lesie

LUB:

2 blok: Zajęcia stajenne i terapia koniem ☺ specjalność Zagaje107

Przyjemność siedzenia na końskim grzbiecie zostanie poprzedzona zajęciami stajennymi a to po to, aby jak najlepiej przygotować się do spotkania z wyjątkowym zwierzęciem jakim jest koń – z jednej strony lekko przerażającym ze względu na swoją wielkość a z drugiej łagodnym olbrzymem idealnym do przytulania. Dzieciaki dowiedzą się praktycznych rzeczy tj. z której strony na konia wsiąść, jak czyścić kopyta, etc. a także będą mogły zaspokoić ciekawość dowiadując się gdzie koń ma łokcie a gdzie kolana, co to rząd koński i czy to prawda, że koń je cukier. Następnie oferujemy przejażdżkę na koniu w połączeniu z ćwiczeniami wspomagającymi koordynację dla początkujących bądź lekcję jazdy konnej dla osób zaawansowanych

LUB:

3 blok: Park atrakcji – zajęcia terenowe z grą

Proponujemy dzieciom spacer do pobliskiego parku dworskiego a w nim 4 atrakcje, tj. 1.alpinistyka – wieża ze skrzyń, 2. strzelnica paintballowa, 3. mumia oraz 4. zawody w strojach sumo. Opcja z rywalizacją i nagrodą  – to gra terenowa w poszukiwaniu skarbu. Przy opcji wyboru 4 atrakcji możemy wprowadzić rywalizację poprzez podział na grupy bez fabuły gry, ale ze słodką nagrodą. Grupy będą oceniane za wykonanie zadań.

LUB:

4 blok: Podchody – gra terenowa ☺ specjalność Zagaje107

Celem zabawy jest integracja dzieci, dostarczanie wrażeń w związku z ciekawą formą zorganizowanego działania (zajęcia w terenie, przebywanie na świeżym powietrzu wśród pół i lasów), przyjęcie otwartej postawy na podejmowanie decyzji i rozwiązywanie wytyczonych zadań, umiejętność dobrej współpracy w grupie – forma podchodów czyli gra zespołowa/zbiorowa idealnie się do tego nadaje. Dzieci, które spędzają u nas lato i weekendy wracają wielokrotnie po to by znów szukać znaków, wymyślać bądź rozwiązywać zadania ☺

Posiłek ok. godz. 13:00 obiad 2-daniowy z deserem, podwieczorek, napoje b/o: woda z sokiem, herbata

Udostępniamy miejsca do rekreacji na terenie ośrodka tj. trampolina sportowa, boisko/plaża, mini plac zabaw, hamaki, huśtawki, zjeżdżalnie tyrolka, słoneczny taras, a w przypadku brzydkiej pogody salę gier w ośrodku.

Opieka wychowawcy ośrodka i instruktora w trakcie trwania zajęć. W przerwach pomiędzy blokami zajęć oraz podczas posiłku odpowiedzialność za dzieci ponoszą wychowawcy szkolni.

2. Wycieczka 2-dniowa

Termin: do ustalenia, czas trwania: przyjazd godz.9 pierwszego dnia, wyjazd ok. godz.15 kolejnego dnia

Uczestnicy: grupa ok. 15 dzieci

Koszt: wycena w zależności od programu i liczby uczestników

W cenie: wyżywienie ( obiad, kolacja, śniadanie, obiad ), program tj. 4 bloki zajęć + ognisko na zakończenie pierwszego dnia, nocleg w pokojach 3-4 osobowych, opieka instruktora. Na wypadek brzydkiej pogody proponujemy zajęcia sportowe, artystyczne, kulinarne, plastyczne, etc. na terenie ośrodka – do ustalenia.

Prosimy zapoznać się z naszym miejscem na stronie facebook.com/zagaje107 ☺ ☺ ☺

V. Urodziny dla dzieci

Organizujemy urodziny dla dzieci jeżdżących konno lub interesujących się tematyką konną. Generalnie specjalizujemy się w imprezach dla dzieci począwszy od obozów letnich i zimowych poprzez imprezy typu Dzień z Zagaje107, Weekend z Zagaje107, przyjęcia urodzinowe a kończąc na wycieczkach dla szkół i przedszkoli. Do każdej grupy podchodzimy indywidualnie, nie organizujemy masowych imprez, jesteśmy kameralnym miejscem, żadne dziecko nie umknie naszej uwadze a z doświadczenia wiemy, że dzieci nie chcą się z nami rozstawać. Mamy swoich wychowawców i instruktorów, którzy dużym doświadczeniem oraz wysokimi predyspozycjami do pracy z dziećmi są w stanie sprostać wszystkim dziecięcym gustom co zapewnia rodzicom duży komfort zostawienia dziecka z nami wiedząc, że jest bezpieczne, ciekawie spędza czas i ma zapewnioną profesjonalną opiekę.

Szczegóły imprezy:

Termin: dzień i konkretne godziny imprezy do potwierdzenia w momencie uiszczenia zaliczki 30%

Liczba dzieci: min. 10

Wiek dzieci: do potwierdzenia

Czas trwania: ok. 3h

Koszt: 65 zł / dziecko

Plan imprezy :

  1. Powitanie dzieci, składanie życzeń, ‘szampan’ i tort – ok. 0,5 h
  2. Zajęcia stajenne oraz przejażdżka na koniu – ok. 1h – czas trwania zależy od liczby dzieci oraz ich zaangażowania
  3. Przerwa na poczęstunek i toaletę.
  4. Zajęcia artystyczne o tematyce konnej – plastyczne lub kulinarne – lub zajęcia animacyjne na świeżym powietrzu – konkursy ‘konne’ np. skok przez przeszkody, wyścig ‘par konnych’, etc. czas trwania ok. 1h
  5. Pożegnanie

p.s. Pogoda nam nie straszna. W przypadku złej pogody dysponujemy salą gier. korzystanie z Sali gier również pod okiem i opieką wychowawcy- instruktora.

Cena zawiera: obsługę przyjęcia, realizację podstawowego programu i opiekę instruktorów w trakcie trwania każdego z programów, pobyt na terenie ośrodka i korzystanie z zasobów miejsca, poczęstunek tj. mini kanapeczki 3 szt. w przeliczeniu na liczbę dzieci, owoce różne ok. 1,5 kg i słodycze mieszane ok. 1,5 kg, przekąski typu paluszki słone, chrupki, woda mineralna z sokiem b/o, herbata b/o. Cena obejmuje również dekorację stołu w kolorze lub na biało. Cena nie zawiera nakryć w konkretnej tematyce, tortu, przekąsek typu chipsy, napoi gazowanych. Możliwość przedłużenia imprezy – koszt 60 zł / każda kolejna godzina

W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny 576 706 107 – zarówno menu jak i zajęcia możemy dostosować do indywidualnych potrzeb.